Kontakt

Čeština English Deutsch Francais


pátek 23.02.2018

 

Vstoupit do E-SHOPU


Český křišťál

Sklářství má v České republice velmi dlouhou tradici a český křišťál má ve světě zvučné jméno. Sklářství se rozvíjelo od 13. století zejména v horských oblastech České republiky díky místně dostupným surovinám. Dnes patří sklářství k tradičním českým odvětvím průmyslu. Výrobky z českého křišťálu najdete v nejvybranějších místech po celém světě.

Broušený křišťál

Křišťál je mnohem třpytivější, zvučněji rezonující a odolnější než i nejlepší sklo, protože jeho složky jsou ušlechtilejší. Český křišťál obsahuje minimálně 24 % oxidu olovnatého PbO. Kvalitu křišťálu ovlivňují i výrobní metody, a tedy nejen že jsou velmi pečlivě vybírány vstupní materiály, ale každý stupeň výrobního procesu je přísně kontrolován. K typickým českým dekorům patří bohaté tzv. krajkové dekory, které názorně reprezentují českou brusičskou školu. Český broušený křišťál je známý po celém světě díky vysoké kvalitě řemeslného zpracování. Složitý labyrint stovek a tisíců jako pavučina jemných zářezů, zdobících výrobky různých tvarů dokonalými obrazci, se rodí pod brusnými kotouči v rukou jeho tvůrců. U těchto dekorů se plně uplatňuje jiskřivá krása olovnatého křišťálu.

Mezi hlavní sortiment patří:

  • křišťálové sklenice
  • křišťálové lustry
  • křišťálové podnosy
  • křišťálové mísy
  • křišťálové vázy
  • barevně přejímaný broušený křišťálPoptávkový formulář

Pomocí tohoto formuláře můžete odeslat konkrétní poptávku, na kterou Vám v nejbližších dnech odpovíme. Jsme také na info@oatrade.com či tel.: 00420 734233243.

Více informací o fotovoltaických panelech, panelech SolarVenti a ostatním fotovoltaickém materiálu na www.sunwave.cz.
design www.h-web.cz 2009